BABY PLÁVANIE


Prečo plávať s deťmi už od 3 mesiacov?

Plávanie patrí medzi aktivity, ktoré môže rodič s bábätkom vykonávať takmer ihneď po narodení. Pri 4. mesačných detičkách je podstatné, aby dokázali držať hlavičku pri položení na bruško.

V kurze baby plávania ide skôr o rôzne pohybové aktivity vo vode, ktoré slúžia na podporu všestranného rozvoja dieťaťa, zoznamovanie sa s vodou, plávanie s plaveckými pomôckami. Až neskôr sa dieťa začína učiť prvky rôznych plaveckých štýlov a postupne sa naučí plávať.

Aktivity vo vodnom prostredí majú na deti dobrý vplyv po fyzickej i psychickej stránke. Podporujú spevňovanie svalstva, napomáhajú lepšiemu psychomotorickému vývoju, dieťa sa stáva otužilejším, čo znižuje náchylnosť k chorobám, trénuje si dýchanie, čo napomáha zvyšovaniu kapacity pľúc.

Pri menších detičkách má plávanie blahodarne účinky na bolesti bruška a zažívacie ťažkosti a tiež má pozitívne účinky na lepší spánok. "Plávanie”, alebo teda rôzne vodné aktivity, slúžia taktiež na upevňovanie a prehlbovanie vzájomného vzťahu a dôvery medzi rodičom a dieťaťom.

Trvanie kurzu:

6 lekcií

Kde plávame:

Hotel International ****, Black Stork, Veľká Lomnica - lekcie utorok a štvrtok

Hotel Horizont Resort****? Stará Lesná - lekcie pondelok a streda

Fitness a Wellness centrum Aquabela - lekcie utorok a piatok

Cena kurzu:

105,- EUR