Denisa Pavelka

Milí rodičia,

Ďakujem že ste zavítali na stránky detskej plaveckej akadémie Marine Swim Academy.
Venujem sa plávaniu dojčiat a batoliat od 4.mesiacov do 3. rokov , kde ide hlavne o radostnú hru rodičov s deťmi vo vode , doplnenú básničkami a riekankami, ktorá má pre deti neskutočne pozitívne účinky a to tým že stimuluje spontánne pohybové aktivity nevyhnutné pre ich zdravý telesný a duševný vývoj. Som akreditovaný inštruktor dojčiat a batoliat , plavecký tréner detí od 3.rokov a inštruktor cvičenia vo vode Aqua fitness a aqua prenatal s medzinárodnou platnosťou.

K založeniu detskej plaveckej akadémie ma inšpirovali moje deti, ktoré vodu milujú tak ako ja a plávajú od útleho veku.

Po narodení môjho prvorodeného syna som hľadala zmysluplnú aktivitu, ktorá by mu okrem vyplnenia spoločného času dala aj niečo viac. Absolvovali sme rôzne krúžky a skupinové činnosti pre deti , ale až „PLÁVANIE“ mi prišlo ako úplne najvhodnejšia aktivita, ktorá nás neskutočne bavila a na rozdiel od bežných pohybových aktivít na suchu, pobytom vo vode dieťa zapája a posilňuje celé svalstvo , a okrem toho pozitívne pôsobí na upevnenie imunity, zlepšuje trávenie a predchádza bolestiam bruška, takisto skvalitňuje spánok, v neposlednom rade zlepšuje psychomotorický vývoj a upevňuje vzťah rodič – dieťa.

Aj moje druhé dieťa – dcéra dostala do vienka kurzy plávania a aj ona je vodný živel. Všetky tieto pozitíva ma presvedčili o tom, že kurzy plávania a pobyt vo vode od útleho veku dieťatka má zmysel.

Je to práca ktorá ma napĺňa a ktorej sa chcem venovať , preto som absolvovala akreditované školenie v asociácii „Vodné deti „, ktorej som aj členom. Toto školenie mi úplne zmenilo pohľad do tejto oblasti, keďže som všetky informácie dovtedy vnímala z pohľadu rodiča a nie inštruktora. Teraz už viem, že práca s deťmi znamená “nezaspať na vavrínoch „ ale neustále sledovať nové trendy, a ísť s dobou.

Tieto všetky moje skúsenosti chcem preniesť do kurzov plávania aj s Vašimi deťmi, aby nadobudli pozitívny vzťah k vode, ale zároveň k nej mali aj rešpekt a všetko čo sa naučia, aby využili aj do budúcna.
V Marine Swim Academy sa snažíme spojiť zábavu, zdravie a pohyb čo vedie k správnemu psychomotorickému vývoju Vášho dieťaťa.

Držíme sa pravidla:
Každé dieťa je individuálne a jedinečné, preto ho neporovnávame s inými deťmi.